/Files/images/evakuatsya_2022/1660156666301.png /Files/images/evakuatsya_2022/1660156666259.png

/Files/images/evakuatsya_2022/1660156666241.png

/Files/images/evakuatsya_2022/1660156666278.png

/Files/images/evakuatsya_2022/1660156666158.png

/Files/images/evakuatsya_2022/1660156666220.png

/Files/images/evakuatsya_2022/1660156666200.png

/Files/images/evakuatsya_2022/1660156666179.png


/Files/images/dosvd_distantsyne/images.jpg

Поради батькам щодо безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі

1. Говоріть з дитиною про безпеку в Інтернеті та допомагайте розвивати критичне мислення, вчіть робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результат. Проста заборона гаджетів може призвести до втрати довіри дитини до дорослого та приховування нею своїх захоплень. Найперше варто говорити, пояснювати, формувати культуру використання Інтернету в повсякденному житті.

2. Будуйте відкриті та довірливі стосунки з дитиною щодо використання технологій. Дитина має знати, що дорослий поруч і готовий допомогти.

3. Разом з дитиною переглядайте матеріали на її улюблених веб-сайтах та грайте в її улюблені Інтернет-ігри. Це допоможе краще зрозуміти інтереси дитини, її захоплення та причини такого вибору. Також це може стати приводом для невимушеного початку розмови про безпеку в Інтернеті.

4. Формуйте корисні звички використання гаджетів та цифрового середовища, розвивати цифрові, соціальні й емоційні навички, такі як: повага, емпатія, критичне мислення, відповідальна поведінка та психологічна стійкість.

5. Підвищуйте самооцінку дитини, дозволяйте дитині самостійно робити вибір і бути відповідальним за нього, вчіть моделям поведінки із негативним досвідом в Інтернеті.

6. Заохочуйте користуватися гаджетами в зонах видимості дорослих. Це допоможе тримати під контролем, з ким ваша дитина контактує в Інтернеті через телефон, планшет, смарт-телевізор, ігрову приставку та інші пристрої, підключені до Інтернету.

7. Встановлюйте часові межі користування гаджетами, щоб балансувати час, проведений в режимі онлайн та офлайн.

8. Контролюйте додатки, ігри, веб-сайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини.

9. Встановіть на гаджет дитини батьківський контроль, вимикайте можливість спілкування або обміну повідомленнями в онлайн-чатах та функцію «поділитися розташуванням» у налаштуваннях додатків чи ігор, оскільки це може наразити дитину на небезпеку у вигляді небажаного контенту чи розкрити її фізичне місце розташування.

10. Перевіряйте налаштування приватності в іграх та соціальних мережах, якими користується дитина, наявності в її профілі ввімкнених налаштувань приватності. Обмежте коло осіб, які можуть контактувати з дитиною та попросіть дитину радитися, перш ніж додавати нових друзів.

11. Використовуйте доступні технології для налаштування батьківського контролю на пристроях, які можуть обмежувати чи блокувати час користування підключеними до Інтернету пристроями або окремі функції (наприклад, камери, покупки через мобільні додатки).

Встановити «батьківський контроль « для пристроїв із операційною системою Windows 10 можна за такою послідовністю дій:

· Перейдіть з меню Пуск в розділ «Облікові записи користувачів»;

· У категорії «Сім’я та інші користувачі» натисніть «Додати члена сім’ї»;

· Операційна система на вибір запропонує створити профіль для дитини або дорослого;

· Обравши відповідний пункт, введіть адресу електронної пошти. Для підтвердження адреси зайдіть в папку вхідних повідомлень електронної пошти.

Важливо: операційна система не дозволить активувати «батьківський контроль» для локального облікового запису. Створіть новий профіль для кожного користувача, якого належить контролювати.

Встановити «батьківський контроль» для пристроїв з операційною системою Android можна за такою послідовністю дій:

· Відкрийте програму Play Маркет;

· У лівому верхньому кутку екрану натисніть на значок «меню» і виберіть «Установки» - «Батьківський контроль»;

· Увімкніть означену функцію;

· Обмежте доступ до налаштувань «батьківського контролю», встановивши PIN-код;

· Встановіть такі додатки: «Додатки, ігри, фільми і серіали. Виберіть максимально допустиме вікове обмеження для контенту «Музика та книги». Забороніть завантаження і покупку контенту для дорослих.

Важливо: «батьківський контроль» діє тільки на тому пристрої, де ви його налаштували. При необхідності ввімкніть його на іншому пристрої, знову виконавши наведені вище інструкції.

Встановити «батьківський контроль» для пристроїв «iPhone», « iPad», «iPod touch» можна за такою послідовністю дій:

· Перейдіть в меню «Налаштування» - «Основні» - «Обмеження».

· Покрутіть вниз і натисніть «Обмеження», а потім «Включити обмеження».

· Створіть функцію «Обмеження». Код-пароль обмежень необхідний для зміни налаштувань або відключення обмежень.

12. Будьте уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту дитини. Спостерігайте, як дитина контактує зі світом: якщо більше видить у гаджетах, замкнута й не може описати свій стан; не знаходить слова, щоби розповісти про свої почуття та проведений день; якщо наживо не спілкується, не ходить у гості, не ходять гості до неї; слухає депресивну музику; має відсторонений погляд, апатію, дитина млява, не має інтересу в очах - у такому разі потрібно звертатися до фахівців , а також повідомляти дитині куди вона може у разі потреби звернутися по допомогу. Важливо рахуватися з почуттям підлітка і не заперечувати їх, треба легалізувати ці почуття і дати дитині зрозуміти, що її приймають і про це можна говорити у родині.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій в цифровому просторі, варто одразу звернутися до Національної поліції України та надіслати повідомлення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

· Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (пн-пт з 12:00 до 16:00)

0800 500225 (безкоштовно зі стаціонарних);

16111 (безкоштовно з мобільних);

· Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer https://teenergizer.org/consultations/

· Чат-бот у Telegram https://t.me/kiberpes_botо Viber https://chats.viber.com/kiberpes поможе дізнатися, куди звертатися за допомогою.

· Шкільний психолог Івченко Світлана Павлівна 095-348-97-59

(пн-пт з 9:00 до 18:00).


/Files/images/bezpeka_v_shkol/5.jpg/Files/images/bezpeka_v_shkol/1-5-638.jpg/Files/images/bezpeka_v_shkol/maxresdefault (1).jpg/Files/images/bezpeka_v_shkol/image076.jpg/Files/images/bezpeka_v_shkol/5_16_1.jpg /Files/images/bezpeka_v_shkol/1-3-638.jpg
/Files/images/bezpeka_v_shkol/50401039_1947725652190656_5329501377167097856_n.jpg/Files/images/bezpeka_v_shkol/006.jpg /Files/images/bezpeka_v_shkol/708403293.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1325

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.