У 1991 році середня школа № 44 м. Києва отримала статус спеціалізованої з поглибленим вивченням англійської мови.
У 2001 році введено викладання німецької мови як другої іноземної.
У 2010 році розширення мовного простору відбулося за рахунок введення італійської як альтернативи німецької, що надало змогу учням обрати мову, необхідну у користуванні.
Сьогодні школа працює за навчальним планом гуманітарного спрямування та спеціалізацією в галузі іноземних мов.
В 1 - 11 класах поглиблено вивчається англійська мова. В 10-11 класах введено викладання спецкурсів з країнознавства Великобританії, США, англійська та американська літератури, технічний переклад. Як друга іноземна мова в школі з 5 класу викладається німецька та італійська мови. Години варіативної складової навчального плану використовуються для вивчення курсів за вибором.
Основним завданням школи є формування в учнів комунікативної компетенції, що передбачає оволодіння мовами як засобом міжкультурного спілкування, розвиток умінь використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур. Мета – послідовне і всебічне вивчення англійської, німецької та італійської мов.

/Files/images/DSC_0467.jpg /Files/images/DSC_4986.jpg /Files/images/DSC_5232.jpg

Для учнів 1-4 класів в позаурочний час організовано 3 групи продовженого дня. Для зайнятості школярів у позаурочний час в школі працюють гуртки, які задовольняють різноманітні інтереси учнів: прикладне мистецтво, спортивно-бальні танці, робота з бісером. Вихованці гуртків є учасниками та переможцями районих та міських конкурсів.
У 2014 році школа стала учасником Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Метою Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України» є впровадження в національний простір системи пошуку, навчання та виховання здібних і обдарованих дітей і учнівської молоді; пробудження й виховання в кожному учневі патріотичних почуттів, поваги до рідної мови, культури, пошани до славного історичного минулого українського народу, його національних традицій та звичаїв.
Проект надає можливість не лише поглиблено вивчати іноземні мови, як це передбачено навчальними планами спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, а й розширити знання учнів з предметів математичного та суспільно-природничого циклу завдяки спеціально розробленому навчально-методичному забезпечення основних предметів та введенню додаткових предметів таких, як «Навчаємося разом», «Еврика» тощо.

/Files/images/214787.JPG

У спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 44 міста Києва працює 22 педагогічних працівники.
З них: вчителів, які мають кваліфікаційні категорії: «Спеціаліст вищої категорії» - 10; «Спеціаліст першої категорії» - 2; «Спеціаліст другої категорії» - 3; «Спеціаліст» - 7. вчителів, які мають педагогічні звання: «Учитель-методист» - 5; «Старший учитель» - 4.
Педагогічний колектив школи бере активну участь у районних, міських, всеукраїнських та міжнародних нарадах, семінарах, тренінгах, конференціях,конкурсах. Вчитель початкових класів Овчаренко О.В. брала участь у районному етапі конкурсу «Вчитель року» у номінації «Початкова школа» та директор закладу Бриковець Н.А. у номінації «Директор школи».

/Files/images/1234.jpg

Вчитель математики Козаченко Т.О., вчитель української мови Колмаченко В.С., вчитель англійської мови Алоянц Е.А., вчитель початкових класів Куцоконь Н.О. мають ряд методичних розробок та друкуються в педагогічній пресі.
Щорічно учні школи є учасниками та переможцями Всеукраїнських олімпіадах, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

/Files/images/457896.JPG

Стало доброю традицією участь учнів початкових класів у позашкільних конкурсах з навчальних предметів (керівник та організатор Куцоконь Н.О.) таких, як Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «Колосок», математичний конкурс «Кенгуру», Всеукраїнський конкурс з українознавства «Патріот», Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник».
Учні школи беруть активну участь у конкурсі з англійської мови «Puzzle» (керівник Алоянц Е.А.), Всеукраїнській предметній олімпіаді «Олімпус» (керівник Гриценко О.Ю.), конкурсі з англійської мови «Розумничка» (керівник Левченко А.М.).

/Files/images/53186903.jpg /Files/images/DSCN1902.JPG

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 44 міста Києва співпрацює з ВНЗ:
Київським національним лінгвістичним університетом.
Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.
Національним педагогічним університетом імені М.П.Драгоманова.
Київським університетом харчових технологій.
Київським міжнародним університетом «Україна».

/Files/images/DSCN1303.JPG /Files/images/DSCN1305.JPG

Вчителі іноземних мов школи та викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка розробили навчальну програму для учнів 5-11 класів «Італійська мова як друга іноземна мова в спеціалізованих школах з поглибленим вивченням іноземних мов», яка рекомендована Міністерством освіти і науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах.
Як результат співпраці вчителів школи та викладачів географічного факультету університету імені Тараса Шевченка розроблено навчальні програми «Основи туризму», «Рекреаційна географія», «Основи екскурсознавства та музеєзнавства» для учнів 10-11 класів. В 2011 році програми отримали гриф Міністерства освіти і науки України та протягом 2011-2012, 2012-2013, 2014-2015 навчальних років вивчалися учнями школи як факультативний курс.
Значна увага в школі приділяється національно-патріотичному вихованню, яке має на меті прищепити повагу до української мови, культури, вивчення історії та традиції українського народу; вшанування пам'яті осіб, які віддали життя за незалежність України.

/Files/images/P1230318.JPG /Files/images/P1230324.JPG